COVID -۱۹

مسئولیت اجتماعی شرکت شیمی دارویی داروپخش و  COVID -19

همزمان با شیوع جهانی ویروس کووید 19 و بیماری کرونا، کشور عزیز ما ایران نیز از زمستان سال 98 درگیر این ویروس شد. سرعت انتشار و گستردگی پاندومی کرونا زیاد است به همین خاطر خیلی زود تبدیل به یک بحران ملی در همه کشورهای جهان شد. پس ضرورت داشت تا همه اعضای جامعه در این زمینه مسئولیت پذیرفته و با هدف کمک به کنترل بحران به وجود آمده، با توجه به وظایف ذاتی خود، ایفای نقش کنند.

شرکت شیمی دارویی داروپخش نیز با توجه به امر و در راستای مسئولیت اجتماعی خود، تصمیم گرفت اقداماتی برای مقابله با کرونا داشته باشد که به شرح ذیل می باشد:

  1. تولید ماده موثره داروی آزیترومایسین

کرونا از آن دسته بیماری‌هایی است که تاکنون دارو و درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. به همین علت برخی داروهایی که تا پیش از آن برای درمان انواع عفونت های سیستم تنفسی یا عفونت های ریوی به کار برده شده و نتایج بالینی خوبی در درمان کرونا داشت، مورد استفاده کادر پزشکی قرار گرفت که داروی آزیترومایسین یکی از آنها است. این دارو از زمان شیوع کرونا در جهان برای کنترل عفونت تجویز شده است. با توجه به اینکه شرکت شیمی دارویی داروپخش تولیدکننده مواد اولیه در حوزه دارویی است، لذا بخش مهمی از خط تولید خود را به تولید این دارو اختصاص داد و موفق شد از اسفند سال گذشته آزیترومایسین را در حجم بیشتری تولید کرده و آن را در اختیار کادر درمان و پزشکی کشورمان قرار بدهد. این اقدام کماکان نیز تداوم یافته است تا شرکت شیمی دارویی داروپخش بتواند با تولید داروی آزیترومایسین برای مقابله و کنترل عوارض ویروس کووید 19 ، ایفای نقش کرده و سهیم باشد.

  1.  تولید محلولهای ضدعفونی کننده دست و سطوح

از آنجا که به گفته سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر تنها اقدام موثر برای کنترل و مقابله ویروس کرونا، شست و شوی مداوم و ضدعفونی کردن دست و سطوح است، لذا شرکت شیمی دارویی داروپخش همزمان با پاندومی کرونا اقدام به تولید محلول های ضدعفونی کننده برای دست و سطوح کرد. در مجموع نیز تاکنون صدها تن محلول تولیده شده است که عمدتا برای دست می باشد.

  1. خدمات عام المنفعه

شرکت شیمی دارویی داروپخش در راستای تکمیل سهم خود در زمینه مسئولیت اجتماعی وانجام اقدامات عام المنفعه، محلول های ضدعفونی دست و سطوح را به فراخور نیاز به طور رایگان در اختیار برخی سازمان ها وارگانها قرار داده است که برخی ازآنها عبارتند از: سازمان تامین اجتماعی، زندانها، بهزیستی، ایستگاه آتش نشانی وکلانتری ها

  1. ارائه محصولات بهداشتی به پرسنل شرکت

شرکت شیمی دارویی داروپخش در راستای تلاش برای حفظ سلامت همکاران خود و خانواده هایشان، ماهانه محلول های ضدعفونی در اختیار همه کارکنان شرکت قرار می دهد.

شرکت شیمی دارویی داروپخش با احساس تعهد و انجام مسئولیت های اجتماعی‌اش در مبارزه با بحران جهانی کرونا، خوشحال است که سهمی در نجات جان انسانها داشته و به آن افتخار می‌کند.