تقسیم سود ۴۷۰ ریالی هر سهم شرکت شیمی دارویی داروپخش

گزارش خبرنگار عصراقتصاد از مجمع عمومی
دارندگان 63/90 %درصد سهام شرکت شیمی دارویی داروپخش (سهامی عام) ساعت 10 صبح چهارشنبه مورخ 19/02/1397مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت را جهت رسیدگی به صورتهای مالی و عملکرد شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1396 تشکیل دادند. به گزارش خبرنگار ما آقای دکتر محمد رضوانی فر بعنوان رئیس، آقایان علی اصغری و علی آبانگاه به عنوان ناظرین و آقای هاشم اشنه در به عنوان دبیر، هیئت رئیسه مجمع عمومی را تشکیل دادند. مجمع عمومی پس از استماع گزارش هیئت مدیره و اظهار نظر بازرس قانونی به شرح زیر اتخاذ تصمیم نمود
1-صورتهای مالی به شرح پشنهادی هیئت مدیره تصویب گردید.
2-برای هر سهم مبلغ 470 ریال سود تخصیص یافت.
3-موسسه حسابرسی اصول پایه فراگیر بعنوان بازرسی قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت در سال مالی جاری انتخاب شدند. همچنین این گزارش می افزاید EPS شرکت برای سال جاری مبلغ 466 ریال اعلام شد.

تاریخچه شرکت
شرکت شیمی دارویی داروپخش یکی از زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین TPICO محسوب می گردد و سهام اصلی آن متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) می باشد. شرکت شیمی دارویی داروپخش(DPPC) با حمایت سازمان یونیدو در سال 1371 هجری شمسی (1993میلادی) تأسیس و در سال 1375 هجری شمسی (1997 میلادی) به عنوان شرکتی ایرانی با سهامی عام به بهره برداری رسید و در سال 1381 هجری شمسی (2003 میلادی) در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. شرکت دارویی داروپخش با بخش های سنتز، فضاهای تمیز و GMP دار، راکتورهای گلاس لاین و استیل، انبارهای مجزا برای نگهداری مواد اولیه، حلال ها، مواد میانی و محصول نهایی و واحدهای تولیدی با امکانات و تجهیزات پیشرفته در سطح نهایی و تعداد 4 بخش خشک تمیز GMP دار و واحد آزمایشگاه کنترل کیفیت(QC)که بر طبق اصول عملیات خوب در آزمایشگاه های کنترل و تجهیز و راه اندازی شده است. در بخشهای آزمایشگاه بخش دستگاهی، امور کلاسیک، میکروبی و جامدات نیز فعال می باشد. مسئولیت خطیر آنالیز مواد ورودی به شرکت، مواد حین تولید محصولات نهایی و تستهای پایداری(test Stability) را عهده دار است. همچنین واحد تحقیقات(D&R) با امکانات و وسایل تخصصی مناسب برای بهینه سازی محصولات، ارتقاء و انتقال دانش فنی محصولات جدید و بروز رسانی فرایند تولیدات نقش بی بدیلی را در شرکت ایفاء می نماید. واحد PTRE با بخشهای مختلف عملیات برجهای ریکاوری و تقطیر حلال ها، زباله سوزها و تصفیه خانه صنعتی، و بخش نظارت بر مصرف انرژی یکی از واحدهای کارآمد و تاثیرگذار در فرایندهای زیست محیطی و انرژی شرکت محسوب می شود. واحد فنی مهندسی نیز بخشهای نیروگاه و کارگاه های برق مکانیک، تاسیسات و عمران و زیبا سازی طبق تامین تسهیلات جانبی(Utility) و سرویس دهی مناسب به واحدهای تولید و غیرتولیدی را عهده دار میباشد. از سویی دیگر واحد تضمین کیفیت شرکت نقش موثری در تثبیت کیفیت محصول نهایی داشته و ضمن ارتباط و تعامل با سازمان غذا و دارو، به عنوان واحد نظارت و ارزیابی در امور مربوط به آزادسازی محصول، تولید، آزمایشات کنترل کیفی، بهداشت و ایمنی، آموزش و تحقیقات، انبارها و تهیه و نگهداری سوابق و گزارشات و معتبرسازی فرایندهای شرکت، نقش خود را ایفاء می نماید. در حال حاضر شرکت شیمی دارویی داروپخش علاوه بر داشتن پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن تجارت و سازمان غذا و دارو، یکی از پر افتخارترین شرکتهای صنعت دارو در زمینه استقرار سیستمهای استاندارد بوده است به گونه ای که موفق به اخذ سیستم مدیریت یکپارچه IMS براساس استاندارهای مدیریت کیفیت، ایمنی و بهداشت، محیط زیست، در سال 87 و سیستمهای مدیریتی انرژی و ارتباط با مشتری در سال 91 سیستم مدیریت آموزش در سال 92 از شرکت Tuv Intercert از کشور آلمان شده است.

پیام مدیرعامل
مشتریان گرامی، بازیدکنندگان محترم سپاس خداوند را که توفیق خدمت به جامعه و خصوصا صنعت غرورآفرین دارویی را برای مدیریت و همکاران شرکت شیمی دارویی داروپخش را فراهم آورده است، که این امر عبادتی بس بزرگ به درگاه ایزد متعال و یقین است توشه ای بس افتخار آمیز برای ارائه در روز پسین خواهد بود. این شرکت خود را متعهد می داند تا با تلاش وافر و مستمر در اتقاء کیفیت تولیدات خود که بصورت مواد اولیه موثره، مواد نیمه ساخته و با همراهی در تولید محصولات دارویی مطابق اصول جهانی(GMP) متضمن آحاد جامعه باشد. کادری مجرب و متخصص انتخاب شده از بهترینها در این شرکت گرد هم آمده اند تا با ارائه کیفی غرورآفرینان امکان صادرات بعضی محصولات را به شرکتهای صاحب نام دنیا فراهم آورند. این مهم برگرفته و بهره جسته از دانشهای فنی و تکنولوژی نوین جهانی مطابق با استانداردهای بین المللی و فارماکوپه های جهانی می باشد. شرکت شیمی دارویی داروپخش با هدف گذاری در تامین خواسته های مشتریان مطابق اصول اشاره شده موجبات رونق بیشتر کسب و کار مشتریان را فراهم آورده و دریافت نظرات، طرح ها و انتقادات پیشنهادات آن عزیزان و با ارج نهادن به دیدگاه ها و سلایق گامی موثر در توسعه و پیشرفت میهن را برداشته است. امید می رود در راستای اقتصاد مقاومتی در حد مقدورات و میسورات تامین کننده نیازها بوده باشیم.