برگزاری سمینار تخصصی تاییدیه زیست محیطی محصول

رگزاری سمینار تخصصی تاییدیه زیست محیطی محصول
الزامات جدید صادرات کالا به اتحادیه اروپا
(ویژه صنایع دارویی)
شیمی دارویی داروپخش – 12 شهریورماه 1398

یکی از عوامل کلیدی برای پایداری کسب وکار، ایجاد تعاملات بین المللی در بستر محصولات تولیدی و یا خدمات است. بدین مفهوم که صادرات کالا به دیگر جوامع، ضمن توسعه بازارهای جدید، فرصت نوآوری و خلاقیت مبتنی بر نیازهای فرهنگی و اقتصادی جامعه هدف را نیز با خود به همراه می آورد. در این میان تغییرات در قوانین و الزامات در جوامع هدف، تهدیدی است که شرکت های پیشرو با واکنش سریع به این الزامات آن را در فضای رقابت پذیری، به یک فرصت تبدیل می کنند.
اتحادیه اروپا در راستای اهداف توسعه پایدار و کاهش اثرات زیست محیطی و تغییرات اقلیم، قوانین جدید زیست محیطی محصولات و کالاها درخصوص واردات به این اتحادیه را تهیه و تدوین نموده اند. به طبع این اقدام برخی از کشورها همچون امارات متحده عربی، قطر، بحرین، مالزی، کره جنوبی و … نیز این الزامات را در کشور خود و در بخش های مختلف به اجرا درآورده اند.
شرکت شیمی دارویی داروپخش با هدف تشریح قوانین و الزامات جدید در زمینه صادرات محصولات دارویی به اتحادیه اروپا، درنظر دارد با همکاری انجمن مدیریت سبز ایران که دارای تفاهم نامه همکاری با ECO PLATFORM (جامعه اروپا) و سازمان EPD اتریش است، شرایط لازم را برای دریافت “تاییدیه زیست محیطی محصول” به تولیدکنندگان کشور تشریح نموده و با ایجاد بستر لازم برای آشنایی صنایع دارویی با شاخص های کلیدی ارزیابی کیفیت براساس پیامدهای زیست محیطی محصول در چرخه عمر آن، فرصت دریافت این تاییدیه را برای محصولات تولیدی این صنعت فراهم نماید. تولیدکنندگان ایرانی می توانند با اخذ این گواهینامه، محصولات خود را در فضایی کاملا برابر در اتحادیه اروپا به مدت ۵ سال، بازاریابی و رقابت نمایند.
در همین راستا از جنابعالی به عنوان میهمان اولین سمینار تخصصی قوانین و الزامات ” تاییدیه زیست محیطی محصول” که در روز سه شنبه 12 شهریورماه 98 در شرکت شیمی دارویی داروپخش برگزار می گردد، دعوت به عمل می آید.
جهت ثبت نام و اعلام حضور و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 3-44981191 داخلی 213 (خانم ملکیان) ارتباط برقرار نمایید.