معرفی صنعت مواد اولیه دارویی ایران

صنعت مواد اولیه دارو ایران

شرکت شیمی دارویی داروپخش، بخش عظیمی از تولید مواد اولیه کشور را بر عهده دارد، از جمله دارو های انسانی دامی، پلت از این دسته مواد دارویی نیز می باشند.

با توجه به داروی با کیفیت و اطمینان از استمرار آن در هر شرایط، یکی از دغدغه های دلسوزان هر کشور محسوب می گردد، چرا که هر کشوری دارای فرهنگ اصیل و متکی به ملت خود باشد، همیشه در معرض تهدید و یا تحریم است. در شرایط وقوع بحران نه تنها امکان حذف دارو از سبد عرضه به مردم مقدور نمی باشد، بلکه مصرف آن به صورت تصاعدی افزایش می یابد. بدین لحاظ و به سبب اهمیت حرکت در مسیر خود کفایی و قطع وابستگی در تأمین مواد موثر دارویی از اواسط دهه 60 چند شرکت جهت تولید مواد اولیه دارو تأسیس گردید. پس از یک دوره کوتاه مدت از اواسط دهه 70 بــا سیاست‌های حمایتی مناسب دولت شرکت های خصوصی متعددی در زمینه تولید مواد موثره دارویی بـه این جمع پیوستند. 

تامین مواد اولیه

ایـن شرکت‌ها در حال حاضر علاوه بر تـولید بیش از 240 قلم از مواد دارویی موثر و شیمیایی، قریب بـه تمـام ملزومات مـورد نیاز بسته‌بندی دارویی بیش از 50 درصد از مواد دارویی موثره مورد نیـاز صنعت داروسازی داخلی را تامین می کنند. بـا تـوجه بـه اینکه مواد تولیدی دارو این صنعت با نظام سلامت جامعه سروکار دارد و بیماران در شرایط نیاز جسمانی از تولیدات آنها بهره می‌برند، متعهد است. مستمراً در افزایش کیفیت محصول مطابق با استانداردهای ابلاغی ملی و بین المللی تلاش نمایند تا ضمن اخذ رضایت دائم  مصرف‌کنندگان، امکان ورود مواد دارویی بی‌کیفیت تهیه شـده در شرایط غیر‌استاندارد ازکشورهای خـارجی مسدود گردد.ایـن تعهد حـرفه‌ای، علاوه بر ایجاد و توسعه علوم و فنون روز‌آمد (High Tech) در داخل کشور و اشتغال فرزندان مرز و بوم ،موجب صانت ازسلامت مردم در زمان‌های بحران خواهد گردید.

 %20 تولید مواد اولیه کشور را شرکت شیمی دارویی داروپخش در اختیار دارد، که این سهم قابل توجه در صنعت داروسازی ایران می باشد.بیش از 60 نوع مواد شیمی دارویی در این شرکت تولید و 15 نوع مواد اولیه دارو در حال توسعه و دست یابی می باشند.

 برای مشاهده ی محصولات شیمی دارویی شرکت بر روی مشاهده ی محصولات کلیک نمایید.

اشتراک گذاری مطلب

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter