بازدید معاون وزیر بهداشت روسیه از شیمی دارویی داروپخش

معاون وزیر بهداشت روسیه و هیئت همراه وی از شیمی دارویی داروپخش بازدید کردند.

 

به گزارش شیمی دارویی داروپخش، سرگئی گلاگولوف، معاون وزیر بهداشت کشور روسیه به همراه هیئتی از وزارت بهداشت دو کشور ایران و روسیه از شیمی دارویی داروپخش بازدید کردند.

در این نشست مشترک، درباره زمینه‌های همکاری دارویی شیمی دارویی داروپخش و کشور روسیه گفتگو شد.

 * معاون وزیر بهداشت روسیه: شیمی دارویی داروپخش در لیست علاقمندی‌های دارویی روسیه قرار گرفت

گلاگولوف در این نشست ضمن تشکر از شیمی دارویی داروپخش برای میزبانی این نشست اعلام کرد شیمی دارویی داروپخش از اولین شرکتهایی بود که در حوزه دارو به روسیه ورود کرد.

معاون وزیر بهداشت روسیه با بیان اینکه باید بازرگانی دارویی بین ایران و روسیه بیشتر شود گفت:برای روسیه تامین مواد اولیه دارویی بسیار مهم است و ما علاقمند هستیم همکاری دارویی بین دو کشور گسترش یابد.

وی با بیان اینکه گزارش این نشست را در اختیار وزارت صنایع دارویی روسیه قرار خواهد داد گفت: به شخصه تحت تاثیر تجهیزات و توانمندی شیمی دارویی داروپخش  قرار گرفتم و  به شما می‌گویم شیمی دارویی داروپخش در لیست علاقمندی‌های دارویی روسیه قرار گرفته است.

سرگئی گلاگولوف همچنین تاکید کرد از آنجایی که برای رئیس جمهور روسیه تولید دارو از صفر تا صد مورد توجه بسیار قرار دارد، برای انتقال تکنولوژی نیز به زودی از وزارت صنایع دارویی روسیه بازدیدی از شیمی دارویی داروپخش صورت خواهد گرفت .

وی در پایان پتانسیل بالای شیمی دارویی و صنعت داروی ایران را حوزه دارو ستود و گفت: مردم ما در روسیه از محصولات دارویی ایران راضی هستند.

 

*دکتر قاسمی : هدف اول صادراتی در شیمی دارویی داروپخش روسیه بوده است

 

در این دیدار دوستانه دکتر هوشنگ قاسمی، مدیر عامل شیمی دارویی داروپخش نیز با اعلام آمادگی این مجموعه برای گسترش صادرات به  روسیه  با بیان تاریخچه و معرفی محصولات و عملکرد شیمی دارویی دارو پخش گفت:  در بودجه صادراتی سال آینده ما، بازار روسیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و علاقمند به گسترش تعاملات در این زمینه هستیم.

دکتر قاسمی با بیان مقاصد صادراتی شیمی دارویی داروپخش گفت: هدف اول صادراتی شیمی‌دارویی داروپخش، روسیه است و عراق، ارمنستان، کشورهای امریکای لاتین به ویژه کوبا، کشورهای آفریقایی نظیر الجزایر از الویتهای بعدی دارویی شیمی دارویی داروپخش در حوزه صادرات هستند.

 

*تیم R&D شیمی دارویی داروپخش آماده انتقال تکنولوژی به روسیه

 

مدیرعامل شیمی دارویی داروپخش با اشاره به وجود یک تیم R&D قوی در شیمی دارویی داروپخش اعلام کرد: آماده انتقال تکنولوژی خصوصا در زمینه محصولاتLVHV  به روسیه هستیم .

وی همچنین تاکید کرد: کیفیت و استاندارد محصولات شیمی دارویی داروپخش بالاتر از محصولات چین و هند در حوزه دارو است و  تنها محدودیت‌های سیاسی مانع دریافت برخی گواهینامه‌ها در این زمینه شده است، ضمن اینکه هم اکنون نیز مطابق با مهمترین فارماکوپه‌های جهانی نظیر USP، BP،EP کار می‌کنیم .

دکتر قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: شیمی دارویی داروپخش با دو کارخانه در شهرهای تهران و کرمانشاه، 52 محصول را با گردش مالی بیش از هفتاد میلیون دلار به بازار عرضه می کند.

 

*سرپرست امور بین‌الملل سازمان غذاو دارو: شیمی دارویی داروپخش از خوشنام‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت های دارویی ایران است

در بخش دیگری از این نشست، دکتر حمیدرضا اینانلو، سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو نیز با تاکید بر توانمندی شیمی ‌دارویی داروپخش در تولید مواد اولیه دارویی در کشور  به امضای تفاهم نامه میان ایران و روسیه در حوزه دارو تجهیزات پزشکی اشاره کرد .

وی همچنین گفت: شیمی دارویی یکی از سرمایه‌های ایران در حوزه دارو با طیف وسیع و متنوعی از محصولات و از قدیمی ترین و خوشنام ترین شرکت‌های دارویی ایران است.

گفتنی است در حاشیه این دیدار معاون وزیر بهداشت روسیه و  مدیر بخش روابط بین الملل وزارت بهداشت اتحادیه روسیه خانم الکساندار یوساچه‌وا به همراه مدیر عامل شیمی دارویی داروپخش و سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو از بخش‌های مختلف تولید مواد اولیه دارویی در شیمی دارویی داروپخش بازدید کردند و  از نزدیک در جریان تجهیزات و روند تولید در این مجموعه قرار گرفتند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری مطلب

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
0
لطفا نظرات خود را برای ما ارسال کنید.x